Rehabilitacja

Rehabilitacja w Centrum Medycznym LEDA-MED poprzez indywidualne podejście do pacjenta i szeroką gamę oferowanych zabiegów wykonywanych przez magistrów rehabilitacji  jest prowadzona kompleksowo. Oferujemy indywidualne zajęcia dla pacjentów
po zabiegach ortopedycznych, dla pacjentów z zespołami bólowymi  kręgosłupa i stawów obwodowych oraz zajęcia korekcji wad postawy.

Kompleksowość terapii gwarantuje możliwość konsultacji zabiegów z lekarzami specjalizującymi się w ortopedii.

Oferowane zabiegi:

- Masaż/ terapia manualna
Terapia ta poprzedzona jest zawsze dokładnym badaniem palpacyjnym zarówno biernym, jak i czynnym narządu ruchu. Wykonywana jest przez wysoce wykwalifikowany personel, który ocenia dobór technik koniecznych do zastosowania w celu poprawy funkcji
i zmniejszenie dolegliwości bólowych przez pacjenta. Terapia ta również gwarantuje techniki poprawiające zakres ruchomości stawów po zabiegach operacyjnych. Po terapii pacjent według potrzeb otrzymuje kilka ćwiczeń do wykonania w warunkach domowych.

- Korekcja wad postawy
Wady postawy (stopy płasko-koślawe, skoliozy, plecy okrągłe, kolana koślawe oraz inne) prowadzone są indywidualnie oraz grupowo. Grupy maksymalnie 4-5 osobowe. Terapie poprzedza szczegółowe badanie pacjenta przeprowadzone przez specjalistę wad postawy.  Oferujemy kompleksową terapię, gdyż współpracujemy z zakładem ortopedycznym, który wykonuje gorsety ortopedyczne korygujące skrzywienie kręgosłupa (najczęściej skoliozę). Wykonanie gorsetu tylko za wcześniejszym powołaniem się na NAS umożliwia pobranie miary, wykonanie i odbiór jednego dnia!!

- Fizykoterapia
Jedyna w Grójcu,terapia FALĄ UDERZENIOWĄ  jest dobrze  zbadana. Jest skuteczną metodą leczenia  w przewlekłych procesach zapalnych  ( trwających   ponad 3 miesiące) , które są  odporne na inne metody   terapii. Należą do nich: stany zapalne  rozścięgna  podeszwowego(ostroga piętowa), ścięgna Achillesa , zapalenie nadkłykcia kości ramiennej ( łokieć golfisty i tenisisty), zapalenie ścięgien rzepki (kolano skoczka) i zwapnienie ścięgien  rotatorów ramienia. Poza tym oferujemy zabiegi elektroterapii, ultradźwięków, magnetoterapii, laseroterapii, krioterapii, naświetlania lampą bioptron.

- Masaż gorącymi kamieniami
Podczas masażu kamieniami oprócz stosowania technik masażu ciała używamy gładkie, podgrzewane kamienie o różnych rozmiarach, które umieszczamy w miejscach przepływu energii. Ciepło kamieni relaksuje mięśnie i pobudza krążenie pozwalając na zastosowanie w razie potrzeby masażu o większej intensywności. Masaż ciepłymi kamieniami stosujemy jako technikę głęboko relaksującą.